0 товар
Разом : 0,00 грн.

Ваш кошик порожній !

оновити
A+ A A-

Апіаск

10 смужок, Апісан, Росія. По 2 смужки на сім'ю.
Ціна:30,00 грн.
Опис ІНСТРУКЦІЯ по застосуванню Апіаск смужок для лікування аскосферозу і аспергилезу медоносних бджіл
( організація-розроблювач: ТОВ « АПІ-САН», м.Москва)

I. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

1.Торговельне найменування лікарського препарату: Апіаск смужки (Apiask strips). Міжнародне непатентоване найменування: клотримазол.
2.Лікарська форма: смужки для орального застосування.


Апіаск смужки як діючого речовини містять клотримазол – 15 мг/смужку, а також допоміжний компонент (основу) – картон. По зовнішньому вигляду препарат являє собою смужки картону розмірами 100×20×1 мм.
3.Апіаск смужки випускають розфасованими по 10 штук у герметично запаяних тришарових пакетах з полімерної металізованої плівки.
4.Зберігають Апіаск смужки в закритому впакуванні виробника в сухому, захищеному від прямих сонячних променів місці, окремо від харчових продуктів і кормів, при температурі від 5°С до 25°С.

Термін придатності лікарського препарату при дотриманні умов зберігання – 3 роки від дня виробництва.

Забороняється застосування Апіаск смужок після закінчення строку придатності.
5.Апіаск смужки слід зберігати в місцях, недоступних для дітей.
6.Невикористаний лікарський препарат утилізують відповідно до вимог законодавства.


II. ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

1.Апіаск смужки відносять до групи фунгіцидних лікарських препаратів для бджіл.
Клотримазол, що вхідить до складу препарату, має широкий спектр фунгістатичної й фунгіцидної дії відносно збудників аскосферозу (Ascosphaera apis) і аспергилезу бджіл (Aspergillus flavus, Aspergillus fumigatus, Aspergillus niger).
Механізм дії клотримазолу полягає в гальмуванні синтезу ергостеролу, необхідного для побудови клітинної мембрани гриба, що приводить до порушення її проникності й наступному лізису клітини.
Апіаск смужки по ступеню впливу на організм відносяться до малонебезпечних речовин (4 клас небезпеки за ДСТ 12.1.007-76), не мають місцево-дратівних, резорбтивно-токсичних, канцерогених, ембріотокситичних й тератогених властивостей. У рекомендованих дозах препарат не токсичний для бджіл, не проявляє негативного впливу на якість товарної продукції бджільництва.


III. ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ

1.Апіаск смужки застосовують для лікування аскосферозу й аспергилезу медоносних бджіл навесні ( до початку активного медозбору) або влітку (після відкачки товарного меду).
2.Забороняється застосування Апіаск-смужок для обробки бджіл у період медозбору.
3.Перед застосуванням препарату рамки із сильно ураженим розплодом бджіл видаляють, хворі родини переганяють у чисті дезінфіковані вулики. Гнізда хворих родин скорочують і утеплюють, забезпечують бджіл доброякісним кормом, по можливості заміняють маток на здоровіші плодові.
Препарат застосовують із розрахунку 1 смужка на 4-5 гніздових рамок або 2 смужки на 7-8 гніздових рамок, розміщаючи одну смужку між 3 і 4, другу – між 5 і 6 рамками.
Перед використанням на одному з кінців смужки, на відстані близько 1 см від краю шилом проробляють отвір, через який просмикують V-подібний металевий гачок або дерев'яну шпильку. Смужку розташовують вертикально в центрі міжстільникового простору вулика й залишають у родинах на термін від 6 до 7 діб або до її повного руйнування бджолами.
Лікувальні обробки бджіл повторюють 3- 4 рази з інтервалом 6-7 днів, до зникнення клінічних ознак захворювання. Обробляють усі неблагополучні родини на пасіці.
Одночасно з лікуванням бджіл проводять дезінфекцію вуликів, що звільнилися, стільників і робочого реманенту згідно з інструкцією по дезінфекції на пасіках. Підмор бджіл і вуликове сміття спалюють.
4.Симптоми передозування в бджіл при застосуванні лікарського препарату не виявлені.
5.Особливостей дії при першому застосуванні препарату й при його скасуванні не встановлено.
6.Слід уникати порушення рекомендованого інтервалу між обробками бджолосімей, тому що це може привести до зниження терапевтичної ефективності. У випадку пропуску чергової обробки її слід провести якомога швидше в тій же дозі, далі інтервал між обробками не змінюється.
7.При застосуванні Апіаск-смужок відповідно до даної інструкції побічних явищ і ускладнень у бджіл, як правило, не спостерігається.
8.Апіаск-смужки сумісні з іншими лікарськими препаратами й кормовими добавками, що застосовуються в бджільництві.
9.Мед, отриманий від родин бджіл, оброблених Апіаск-смужками відповідно до даної інструкції, дозволяється відкачувати не раніше, ніж через 10 діб після останньої обробки й використовувати на загальних підставах.