0 товар
Разом : 0,00 грн.

Ваш кошик порожній !

оновити
A+ A A-

Фацелія, 500г

сорт "Аліна"
Ціна:100,00 грн.
Опис Найбільшу популярність серед фацелій надбала фацелія пижмолистна(Phacelia tanacetifolia) – рослина висотою 50–100 см. Цінується за свої гарні квітки, що видають густий медявий аромат. Квітки дрібні, правильної форми, до 2 см у діаметрі, голубоватосірого кольору.
Цвітіння починається через 30-45 днів після посіву. Протягом 10-15 днів квітки розкриваються поступово, а потім починається рясне й дуже гарне масове цвітіння, що триває 45-50 днів. Фацелія пижмолистна невибаглива, може вирощувати на будь-яких типах ґрунтів (навіть на кам'янистих і піщаних), маловибаглива до ґрунтової родючості. Холодостійка (можна висівати відразу після відтавання ґрунту), витримує заморозок до -9°C. Засухостійка, не переносить надмірного зволоження. Віддає перевагу сонячному місцю, але й тіньовитривала (добре росте під кронами дерев). Фацелія не вражається хворобами й шкідниками. Це одна з небагатьох видів рослин, яка здатна рости й давати гарний урожай у місцях ризикованого землеробства.
Сіяти фацелію можна в будь-які терміни з ранньої весни до пізньої осені ( під зиму), після збирання навіть пізніх культур, найкращі строки посіву – червень – липень. Сіють на будь-якій вільній ділянці. Для одержання 100 рослин потрібно 0,2 г насінь. Для засівби площі в 50–80 м2 буде потрібно приблизно 100 г насінь. У зв'язку з тим, що на світлі проростання насінь уповільнюється, необхідно, щоб насіння були повністю покриті ґрунтом. Оптимальна глибина закладення насінь 1,5-2 см. Сходи з'являються через 8-14 днів після посіву.
Рослини швидко ростуть, добре гілкуються й нарощують більшу зелену масу, уже через 30-50 днів після посіву починають цвісти. Протягом 10-15 днів квітки розкриваються поступово, а потім близько місяця триває масове цвітіння. Тривалість цвітіння залежить від погодних умов і родючості ґрунту, звичайно 20-60 днів.
Для рясного цвітіння рослини потрібно 1- 2 рази підгодувати повним мінеральним добривом. Прополки й розпушування потрібні тільки в перші 2-3 тижні після посіву. При підсиханні ґрунту необхідні поливи. Висівати фацелію можна чистою культурою, а можна й у змішаному варіанті, у міжряддях основних овочевих культур, а також у саду в пристовбурних колах дерев, ягідних чагарників. Фацелія пижмолистна, крім декоративних якостей, має безліч інших переваг – це коштовна медоносна, кормова й сидеральна культура. Її квітки багаті нектаром, мед з якого цінується також високо, як і липовий.
Для створення бджолам тривалого безперервного хабар нектару фацелію сіють у два – три терміни: спочатку одночасно з ранніми яровими культурами й пізніше, щоб забезпечити хабарів у безвзяточний період або ж підсилити його. Посів фацелії на городі сприяє кращому запиленню й зав'язуванню плодів на овочевих і ягідних культурах. До речі, дуже корисно сіяти фацелію біля смородини, аромат квіток якої не дуже подобається бджолам. Овочеві культури не хворіють, швидше ростуть, немає пустоцвіту. Так що сіяйте фацелію навколо грядок, кущів, дерев для дезінфекції ділянки й запилення квіток.
Для збільшення врожаю картоплі після підгортання посійте фацелію смужками між рядами – вона допоможе верхньому шару ґрунту не ущільнюватися, зберігати вологу, забезпечить додатковий доступ кисню до бульб, а отже, буде сприяти росту і якісному дозріванню бульб.